Aziz Yıldırım konuşuyor

Aziz Yıldırım, Fenerbahçe Olağan Seçimli Genel Kurulu’nda yapılan divan başkanlığı seçimine tepki göstermişti. Mikrofona gelerek kongre üyelerine seslenen Yıldırım, “Sevgili Fenerbahçeliler 1 dakika beni dinleyin. Burada Fenerbahçe’ye yakışır bir kongre olmasını istiyoruz. Ancak yapılan seçim gayri demokratik oldu. Ben buradan ayrılıyorum, yarın oy atmaya geleceğim. Benim arkadaşlarımdan isteyen ayrılabilir, isteyen kalabilir. Hepinize teşekkür ediyorum.” diyerek stadı terk etmişti.

Aziz Yıldırım, Altunizade’deki ofisinde yaşananlarla ilgili basın açıklaması yapıyor. Yıldırım’ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

“Divan başkanlığı seçiminin nasıl oldubittiye getirildiğini hepiniz gördünüz. Delegelerin tepkisi oldukça ve bunlar büyüdükçe ortalık gerildi. Yer yer kavgalar çıktı. Kongre üyesi olmayan taraftarlar da içeri alınmıştır. Görevli adı altında da içeri insanlar alınmıştır. Kürsüye giderek bu yanlışa bir çözüm bulmalarını istedim. Amacım bir sükunet ortamı yaratmıştı. Ali (Koç) Bey’e yöneldim, elini sıktım. Divan kurulunun üslubunun kavgaya yol açacağını ifade ettim, ‘Böyle giderse kavga çıkacak’ dedim. Ali Bey de ‘Gerekirse kavga edelim’ dedi.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir